Vytenio g. 45, Vilnius info@vmkc.lt
8 5 233 2508

pagalba 24 valandas per parą

Naujienos

Pensionas įgyvendins projektą “Grupinio gyvenimo namų vaikams, šeimos paramos centro ir krizių centro motinoms ir vaikams įkūrimas”.

BĮ Vilniaus miesto motinos ir vaiko pensionas 2010 m. gruodžio 28 dieną pasirašė trišalę sutartį su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra projekto “Grupinio gyvenimo namų vaikams, šeimos paramos centro ir krizių centro motinoms ir vaikams įkūrimas” finansavimui ir adminstravimui. Minėtas projektas paskatins socialinės rizikos asmenų bei socialinę atskirtį patiriančių asmenų ir jų šeimų narių geresnę integraciją į visuomenę ir darbo rinką. Savalaikis socialinės rizikos šeimų ir visų jų narių problemų sprendimas suteikiant pagalbą krizės situacijoje padės vaikams augti šeimoje, sumažins smurto šeimose aukų skaičių.

 Projekto metu bus rekonstruotas pastatas Kojelavičiaus g. 129, įrengta pastato infrastruktūra, inžineriniai tinklai ir įrengtos patalpos 3 padaliniams, kuriose tikslinės grupės – socialinės rizikos šeimų nariai saugioje aplinkoje gaus trumpalaikės socialinės globos, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo, laikino apnakvindinimo paslaugas, padėsiančias jiems įveikti socialinę atskirtį, įgyti socialinių įgūdžių, išspręsti krizę šeimoje nulėmusias problemas, sugrįžti į visuomenę ir darbo rinką, vaikams sugrįžti į šeimą.

Projekto įgyvendinimui 2011-2012 m. numatyta skirti 1 816 605 Lt, iš jų ES fondų lėšų – 1 544 114,25 Lt, savivaldybės biudžeto lėšų – 272 490,75Lt.

Tenkinant nestacionarių socialinių paslaugų poreikį projekto metu bus įkurti 3 BĮ Motinos ir vaiko pensiono padaliniai – grupinio gyvenimo namai vaikams, šeimos paramos centras ir krizių centras motinoms ir vaikams. Paslaugos bus teikiamos visą parą 31 asmeniui.