Daugiametis žeminimas, patyčios, prievarta, smurtas šeimoje iš moterų atima pasitikėjimą savimi, motyvaciją, tikėjimą savo galimybėmis. Moterys, pabėgusios nuo smurto į Vilniaus miesto krizių centrą, pradeda naują gyvenimą: mokosi vienos rūpintis savimi ir vaikais, ieško darbo, gyvenamosios vietos, veiklos. Ko joms trūksta bene labiausiai? Tai emocinės paramos atsistoti ant kojų, paspirties, motyvavimo, galimybių parodymo.

2016 metų pabaigoje Prezidentės inicijuotą kampaniją „Už saugią Lietuvą“ papildė nauja iniciatyva – pirmą kartą Lietuvoje moterų verslo organizacija pasiūlė pagalbą moterims, išdrįsusioms nebesitaikstyti su smurtu ir iš esmės keisti savo gyvenimą.

Lietuvos verslo moterų tinklo verslininkės parengė veiklos planą, pasiūlė mentorystę, individualų bendravimą, savišvietos užsiėmimus, paskaitas, ekskursijas. Visa tai asmeninę krizę išgyvenusioms moterims ir jų vaikams atveria naujas galimybes, leidžia pajusti teigiamas gyvenimo permainas.

Verslo moterų tinklo narės individualiai ir kolektyviai bendrauja su Vilniaus miesto krizių centro moterimis, organizuoja joms savišvietos užsiėmimus, paskaitas, ekskursijas, šventes. Pirmieji rezultatai pasirodė jau netrukus – tai naujas plytelių klojimo verslas, pradėti lankyti dailės kursai, nauji siuvimo mokslai moterims, kurios dar visai neseniai į savo ateitį žiūrėjo su dideliu nerimu ir neviltimi.

Bendradarbiaudamos moterys drauge ėmėsi ir naujų projektų – tai vasaros vizitų ciklas po Lietuvą, kurio metu planuojama padėti tiems, kurie kenčia nuo smurto tolimiausiuose šalies regionuose.

Nuotrauka iš bendro susitikimo su virtuvės šefu Deivydu Praspaliausku

projektas1

Nuotrauka iš bendro moterų susitikimo LR Prezidentūroje

projektas2

Nuotrauka pasirašius Vilniaus miesto krizių centro ir Verslo moterų tinklo bendradarbiavimo sutartį

projektas3